Düzenli giyinme odasına sahip olma yollarıDüzenli giyinme odasına sahip olma yolları

Giyinme odasının amacı kıyafetlerinizin hepsinin kontrolünüz altında olmasıdır. Odanıza girdiğinizde bütün eşyalarınız gözünüzün önünde bulunmalıdır.

Giyinme odasını iki kişi kullanıyorsa kadın ve erkek bölümü olarak ayırarak dizayn yapılabilir. Sonrasında her eşyanın bir yeri olmalıdır. Bunun için markalama yapılabilir. Mesela pantolonlarınız bir yerde, gömlek ve ceketler bir yerde gruplanır. 

Aksesuar bölümüne geçtiğimizde çantalar, ayakkabılar, takılar ve kemerleriniz için özel bölümler veya çekmeceler yapılabilir. Tüm eşyalarınızı buralara yerleştirebilirsiniz. Böyleyece odanıza girdiğinizde her şey kontrolünüz altında olur. Giyinme odasında yaptığımız çekmece içi bölmeler, özel pantolonluklar ve ayrıca yapılan raflarla size ergonomik bir kullanım kazandırılır.

Giyinme odasında yapılan ışıklandırma çok önemlidir. Işıklandırmaları askılarda, pantolonluklarda kullanabiliriz. Tavana spot veya LED ışık yerleştirilebilir. Bu sayede daha ferah ve aydınlık bir görünüm sağlanır. 

Püf noktaları

Giyinme odası tasarlarken kadınlar genellikle askı bölümlerinin daha fazla olmasını ister. Bu nedenle elbise ve ceketlerini asabilecekleri askıların fazlalığına dikkat edilmelidir.

Erkekler için aksesuarlarını dizmek ve hepsinin bir düzen içinde olması vazgeçilmez bir unsurdur. Erkekler kemerlerini, kravatlarını, kol düğmelerini koyabilecekleri çekmece içi bölmeler yapılabilir.

Giyinme odalarını tasarlarken dikkat edilmesi gereken son bir öneri de odanın bir köşesine kasa koymak. Profesyonel bir ekiple önceden gelip üç boyutlu bir çizim hazırlayıp kullanımınıza uygun düşecek giyinme odanızı tasarlanabilir, önerilerde bulunulabilir.