Kıyafet adedi çok olan bayanlar için kullanışlı giyinme odası fikirleri

Çok sayıda elbisemiz varsa biraz iktisat yapmakta fayda var. Mesela uzun elbiseler için çok fazla yer ayırmamız, kısa elbiselerde yer kısıtlamamız anlamına geliyor. Bu yüzden uzun elbiselerimizin adetlerini iyi tespit edelim ve bunlara mümkün olduğu ölçüde az yer bırakalım ki kısa elbiselerimize rahat bir yer kalsın. 

Dolaplarda askı uzunluğu çok önemlidir. Kadınların en çok dikkat ettiği şeyler bunlar. Askı uzunluğunu artırmak için bazı şeylerden feragat etmemiz gerekiyor. Daha az raflar koyabiliriz, askıları uzatabiliriz. Üst taraflarda uzanamayacağımız yerlere de askılar yapabiliriz ve bunları asansör askıyla normal günlük kullanımda boy hizamıza göre çekebiliriz. Böylece dolabımızda askı boylarında da yer arttırabiliriz.

Boy elbiselerimizi yerleştirdik. Ufak tefek kalan yerler olacaktır muhakkak. O kalan yerlere mücevher çekmecesi olarak kullanabileceğiniz, takılarınızı koyabileceğiniz kadife yastıklı bölmeler yapabiliriz. Mesela mücevher çekmecesinde 30 cm'lik bir yer kaldı. Onu bir sürgü yardımıyla çekip kapağını açıp içerisine yüzüklerinizi, takılarınızı koyabileceğiniz hale getirebiliriz.

Elbiseleri yerleştirdikten sonra özellikle alt kısımlarda ufak tefek yerler kalırsa , oralara sürgülü günlük kullanmadığınız, değerli 4 - 6 çift ayakkabınızı koyabileceğiniz bölümler yapabiliriz. Bu da elbiselerinizle beraber size konfor sağlayacaktır.